Jak wygląda sesja narzeczeńska i w jakim celu ją wykonujemy?

Już tłumaczymy, o co całe to zamieszanie :)Na sesji narzeczeńskiej spotykamy się, aby bliżej się poznać. Wy macie możliwość przełamać stres przed obiektywem, usłyszycie kilka praktycznych porad, które będziecie mogli szybko przetestować. Przełamiecie niepotrzebny dystans, co pozwoli na swobodną współpracę i mniejszy stres w dniu ślubu. Zawsze lepiej spędza się czas z osobą, którą lepiej się poznało.Sesja trwa około 40 minut, w pięknym otoczeniu przyrody, chyba że będziecie mieli inny pomysł :) Zdjęcia będą dla Was pamiątką mile spędzonego czasu.

Jak wygląda reportaż ślubny?

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda reportaż ślubny postaramy się Wam przybliżyć temat.Na początek kilka słów odnośnie naszej pracy - nie zatrudniamy innych fotografów, którzy działają w naszym imieniu. Więc jeśli wybierzecie nas na Wasz ślub - macie pewność, że przyjdziemy my - nie ktoś inny działający w naszym imieniu. Nasze zdjęcia podpisujemy własnym nazwiskiem, nasza nazwa nie jest anonimowa, pod którą można podstawić inne dowolne osoby. Sami zajmujemy się wszystkimi procesami takimi jak: wykonanie zdjęć, zabezpieczenie, selekcja, obróbka. Nie zlecamy tych czynności praktykantom lub innym osobom. Staramy się dbać o jakość naszych usług- przyjmujemy tylko tyle zleceń ile jesteśmy w stanie obsłużyć, zgodnie ze standardem w jakim sami chcielibyśmy być traktowani - tak aby na efekt naszej pracy nie trzeba było czekać miesiącami.

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko

Kilka najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami:

Proponujemy spójne stonowane kolory garderoby, ubrania bez dużych i krzykliwych znaków firmowych i grafik które odwracają uwagę. Co do miejsc na sesję preferujmy wiejskie klimaty, leśne drogi, łąki, lasy, których w naszych okolicach nie brakuje :)

Nie dzielimy reportażu ślubnego na pakiety, obiecujemy minimalną ilość zdjęć którą jesteśmy w stanie oddać i ją gwarantujemy. O końcowej liczbie zdjęć decydują Wasi goście na przyjęciu ślubnym. W przypadku gdy goście będą się dobrze bawić na Waszym ślubie, nie musicie się martwić o koszt dodatkowych obrobionych ujęć :)

Nie, w kwestii filmów ślubnych i śpiewania karaoke mamy zdanie że są ludzie którzy znają się na tym lepiej od nas i nie będziemy tego zmieniać.

Zawsze staramy się ustalić zasady współpracy na samym początku, aby przebiegała ona bez problemu.

Cenimy sobie osobiste spotkania przed ślubem, w trakcie naszej rozmowy możemy się dużo dowiedzieć o Was, poznać wzajemne oczekiwania. Po takim spotkaniu, nie czujecie się skrępowani przed naszym obiektywem. Jeśli mieszkacie daleko i nie możemy się spotkać to umówimy się na wideo-rozmowę i w ten sposób poznamy się bliżej :)

Wszystko zależy od Wujka, zdarza się że taka osoba poczuje się jak osoba pierwszoplanowa i nawet bezwiednie będzie chciała grać główną role na zdjęciach ślubnych :)

Do dobrego samopoczucia nie potrzebujemy żadnych wspomagaczy, dodatkowo w umowie mamy zapis że w trakcie wykonywania reportażu ślubnego nie będziemy spożywać alkoholu.

W kościele od wielu lat nie używamy lamp, oświetlenie jest tam wystarczające dla nas. Dodatkowo praca bez błysku pozwala nam zachować większą dyskrecję i łapać prawdziwe emocje.

Tak, my jedynie podpowiadamy i proponujemy co dobrze będzie wyglądało w albumie ślubnym po latach.

W 99% czas obróbki zdjęć to miesiąc od zakończenia zdjeć.

Zazwyczaj zdjęcia plenerowe wykonujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych. O dniu pleneru finalnie decyduje pogoda i światło ponieważ te dwa czynniki mają największy wpływ na zdjęcia plenerowe. Jeśli sesja plenerowa odbywa się w dniu ślubu, ograniczamy się do jednego miejsca i jest obecny tylko jeden fotograf.

Miejsca do zdjęć plenerowych zawsze wybieramy wspólnie, zwracamy oczywiście uwagę na Wasze gusta i rzeczy które się Wam podobają. Zazwyczaj jest to kilka miejsc w trakcie sesji plenerowej.

Zdjęcia nieobrobione to zdjęcia, które odpadły przy selekcji, my oddajemy tylko same najlepsze ujęcia.

Ubieramy się odpowiednio do miejsca i rangi uroczystości, chyba że sami zdecydujecie o nietypowym przebiegu Waszego dnia ślubu :)

Na chwilę obecną nie świadczymy tej usługi na przyjęciach ślubnych.

Oczywiście, zawsze namawiamy pary, aby wykonać takie zdjęcia w odpowiednim czasie. Jest to dodatkowa pamiątka, która po latach będzie wywoływać uśmiech i radości na Waszych twarzach.

Rozliczenie następuje po ślubie, w dniu uroczystość nie zaprzątacie sobie tym głowy.

Prowadzimy legalną działalność, wystawiamy paragony fiskalne lub na życzenie fakturę.

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko

Sesje noworodkowe, dziecięce, rodzinne i ciążowe - w studio i plenerze:

Sesje noworodkowe wykonujemy w studio, w warunkach dostosowanych do Maluszka. Taką sesję noworodkową najlepiej wykonać do 14 dnia po urodzeniu - wtedy Maluszek pamięta jeszcze pozycje z brzuszka, łatwo zasypia i daje się układać.

Czas sesji - do 3 godzin, uwzględniając przerwy na karmienie i przewinięcie. Zapewniamy wszystkie potrzebne rzeczy typu ubranka, kocyki, gadżety.

Sesje dziecięce, rodzinne, ciążowe wykonujemy w plenerze, jeśli pogoda nie sprzyja sesja może odbyć się w studio. Preferujemy jednak zdjęcia rodzinne na łonie natury, gdzie dzieci zachowują się swobodniej.

Sesje ciążowe najlepiej wykonać w 7-8 miesiącu, kiedy brzuszek jest odpowiednio widoczny a przyszła mama nie czuje presji zbliżającego się rozwiązania.

Inną opcją jest sesja lifestyle, rejestrująca wspólne chwile, tam gdzie czujecie się najlepiej - czyli w domowym zaciszu. Fotografujemy podglądane życie rodzinne.

Jeśli chcesz podarować sesję w prezencie - dodajemy spersonalizowane zaproszenie. Wybrane ujęcia oddajemy w wersji elektronicznej i w formie odbitek. Dodatkowo można zamówić fotoobrazy, albumy, odbitki.

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko