Jak wygląda reportaż ślubny?

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda reportaż ślubny postaramy się Wam przybliżyć temat.Na początek kilka słów odnośnie naszej pracy - nie zatrudniamy innych fotografów którzy działają w naszym imieniu. Więc jeśli wybierzecie nas na Wasz ślub - macie pewność, że przyjdziemy my - nie ktoś inny działający w naszym imieniu. Nasze zdjęcia podpisujemy własnym nazwiskiem, nasza nazwa nie jest anonimowa, pod którą można podstawić inne dowolne osoby. Sami zajmujemy się wszystkimi procesami takimi jak: wykonanie zdjęć, zabezpieczenie, selekcja, obróbka. Nie zlecamy tych czynności praktykantom lub innym osobom. Staramy się dbać o jakość naszych usług- przyjmujemy tylko tyle zleceń ile jesteśmy w stanie obsłużyć, zgodnie ze standardem w jakim sami chcielibyśmy być traktowani - tak aby na efekt naszej pracy nie trzeba było czekać miesiącami.

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko

Kilka najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami:

Nie dzielimy reportażu ślubnego na pakiety, obiecujemy minimalną ilość zdjęć którą jesteśmy w stanie oddać i ją gwarantujemy. O końcowej liczbie zdjęć decydują Wasi goście na przyjęciu ślubnym. W przypadku gdy goście będą się dobrze bawić na Waszym ślubie, nie musicie się martwić o koszt dodatkowych obrobionych ujęć :)

Nie, w kwestii filmów ślubnych i śpiewania karaoke mamy zdanie że są ludzie którzy znają się na tym lepiej od nas i nie będziemy tego zmieniać.

Zawsze staramy się ustalić zasady współpracy na samym początku, aby przebiegała ona bez problemu.

Możemy nagrać ścieżkę dźwiękową z momentu przysięgi, wykorzystujemy ją później przy pokazie slajdów jako podkład dźwiękowy do zdjęć.

Cenimy sobie osobiste spotkania przed ślubem, w trakcie naszej rozmowy możemy się dużo dowiedzieć o Was, poznać wzajemne oczekiwania. Po takim spotkaniu, nie czujecie się skrępowani przed naszym obiektywem. Jeśli mieszkacie daleko i nie możemy się spotkać to umówimy się na wideo-rozmowę i w ten sposób poznamy się bliżej :)

Wszystko zależy od Wujka, zdarza się że taka osoba poczuje się jak osoba pierwszoplanowa i nawet bezwiednie będzie chciała grać główną role na zdjęciach ślubnych :)

Do dobrego samopoczucia nie potrzebujemy żadnych wspomagaczy, dodatkowo w umowie mamy zapis że w trakcie wykonywania reportażu ślubnego nie będziemy spożywać alkoholu.

W kościele od wielu lat nie używamy lamp, oświetlenie jest tam wystarczające dla nas. Dodatkowo praca bez błysku pozwala nam zachować większą dyskrecję i łapać prawdziwe emocje.

Tak, my jedynie podpowiadamy i proponujemy co dobrze będzie wyglądało w albumie ślubnym po latach.

W 99% czas obróbki zdjęć to miesiąc od zakończenia zdjeć.

Zazwyczaj zdjęcia plenerowe wykonujemy w godzinach popołudniowych i wieczornych. O dniu pleneru finalnie decyduje pogoda i światło ponieważ te dwa czynniki mają największy wpływ na zdjęcia plenerowe. Jeśli sesja plenerowa odbywa się w dniu ślubu, ograniczamy się do jednego miejsca i jest obecny tylko jeden fotograf.

Miejsca do zdjęć plenerowych zawsze wybieramy wspólnie, zwracamy oczywiście uwagę na Wasze gusta i rzeczy które się Wam podobają. Zazwyczaj jest to kilka miejsc w trakcie sesji plenerowej.

Zdjęcia nieobrobione to zdjęcia, które odpadły przy selekcji, my oddajemy tylko same najlepsze ujęcia.

Ubieramy się odpowiednio do miejsca i rangi uroczystości, chyba że sami zdecydujecie o nietypowym przebiegu Waszego dnia ślubu :)

Na chwilę obecną nie świadczymy tej usługi na przyjęciach ślubnych.

Oczywiście, zawsze namawiamy pary, aby wykonać takie zdjęcia w odpowiednim czasie. Jest to dodatkowa pamiątka, która po latach będzie wywoływać uśmiech i radości na Waszych twarzach.

Rozliczenie następuje po ślubie, w dniu uroczystość nie zaprzątacie sobie tym głowy.

Prowadzimy legalną działalność, wystawiamy paragony fiskalne lub na życzenie fakturę.

Proponujemy spójne stonowane kolory garderoby, ubrania bez dużych i krzykliwych znaków firmowych i grafik które odwracają uwagę. Co do miejsc na sesję preferujmy wiejskie klimaty, leśne drogi, łąki, lasy, których w naszych okolicach nie brakuje :)

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko

Sesje noworodkowe, dziecięce, rodzinne i ciążowe - w studio i plenerze:

Sesje noworodkowe wykonujemy w studio, w warunkach dostosowanych do Maluszka. Taką sesję noworodkową najlepiej wykonać do 14 dnia po urodzeniu - wtedy Maluszek pamięta jeszcze pozycje z brzuszka, łatwo zasypia i daje się układać.

Czas sesji - do 3 godzin, uwzględniając przerwy na karmienie i przewinięcie. Zapewniamy wszystkie potrzebne rzeczy typu ubranka, kocyki, gadżety.

Sesje dziecięce, rodzinne, ciążowe wykonujemy w plenerze, jeśli pogoda nie sprzyja sesja może odbyć się w studio. Preferujemy jednak zdjęcia rodzinne na łonie natury, gdzie dzieci zachowują się swobodniej.

Sesje ciążowe najlepiej wykonać w 7-8 miesiącu, kiedy brzuszek jest odpowiednio widoczny a przyszła mama nie czuje presji zbliżającego się rozwiązania.

Inną opcją jest sesja lifestyle, rejestrująca wspólne chwile, tam gdzie czujecie się najlepiej - czyli w domowym zaciszu. Fotografujemy podglądane życie rodzinne.

Jeśli chcesz podarować sesję w prezencie - dodajemy spersonalizowane zaproszenie. Wybrane ujęcia oddajemy w wersji elektronicznej i w formie odbitek. Dodatkowo można zamówić fotoobrazy, albumy, odbitki.

reportaż ślubny, sesje dziecięce, sesje lifestyle Tarnów, Tuchów, Kraków, Rzeszów, Brzesko